Školské tašky do školy pre deti - ako vybrať správne?

Kategórie
 
 
 
 
 

Školské tašky do školy pre deti - ako vybrať správne?

Ako vybrať pre svoje deti vhodnú školskú tašku? Na čom si dať záležať a čo by nemalo žiadnej školskej taške chýbať? V obrovskej záplave školských tašiek a batohov sa dnes málokto vyzná. Preto sme sa rozhodli, že vám pomôžeme a ukážeme si, čo je pri výbere dôležité.

 

 

Na čo sa zamerať pri výbere školskej tašky

 

  • Ergonomické školské tašky

Prvé, čo si pri kúpe školskej tašky všímajte, je to, či skutočne ide o tašku alebo batoh určený školákom. Kvalitné školské tašky a batohy do školy by mali byť ľahké a mať pevnú a ergonomicky tvarovanú chrbtovú časť. Tá zaistí správnu pozíciu batohu na chrbte, čím zredukuje zlé držanie tela pri nosení. Školské tašky pre deti majú mať dostatočne široké, polstrované popruhy (min. šírka 4 cm). Tieto dôležité parametre napomáhajú k správnemu a zdravému vývoju detskej chrbtice. Batoh či školská taška by nemali visieť veľmi nízko, určite nie nižšie ako sú kríže dieťaťa. Šírka by nemala byť väčšia ako hrudník dieťaťa. Preto je dobré, aby si ich dieťa pred kúpou vyskúšalo.

 

  • Materiál a konštrukcia školských tašiek

Dnes už je bežným štandardom, že školské tašky pre deti, ako aj školské batohy sa vyrábajú z nepremokavých materiálov. Nie je však už také samozrejmé, že ich konštrukcia dostatočne chráni obsah pred krátkodobým pobytom na daždi. Ak sa školská taška alebo batoh uzatvára zipsom, je veľká pravdepodobnosť zatečenia a možného znehodnotenia zošitov a kníh. Pevné dno školskej tašky zaistí stabilitu a nožičky pripevnené na spodnej strane dna ochránia školskú tašku pred vlhkom a špinou. Zároveň zabránia odieraniu látky a predlžujú tak životnosť školskej tašky.

 

  • Bezpečnostné prvky

Vzhľadom na prirodzenú hravosť a pohyb detí na ceste je nevyhnutné, aby školské tašky a batohy mali výrazné bezpečnostné prvky. Reflexné pásiky a odrazky zabezpečia, aby dieťa s batohom bolo vidieť aj za zhoršených svetelných podmienok.  Reflexné pásiky by mali byť široké minimálne 25 mm. Našité by mali byť nielen na prednom dieli, ale najmä na oboch bočných stranách školskej tašky. Najväčšie nebezpečenstvo totiž vášmu školákovi hrozí pri prechádzaní cez cestu, keď je do smeru jazdy áut natočený bokom.

 

  • Vnútorné usporiadanie školskej tašky

Nemenej dôležitý je aj dostatočný počet a priestrannosť jednotlivých častí a vreciek tašky.  Vnútro školskej tašky by malo byť rozdelené najmenej na dve časti pevnou alebo pohyblivou priehradkou pre lepšiu prehľadnosť. Kvalitné školské tašky a školské batohy pre deti majú veľa priečinkov. Tieto pomôžu žiakovi všetko si pekne usporiadať. Desiata a fľaša na čaj by mali mať svoju vlastnú priehradku. Tým sa predíde vyliatiu a zašpineniu zošitov a kníh.

 

  • Dizajn školskej tašky

Ideálne je, ak sa výberu školskej tašky zúčastní aj dieťa. Nechajte ho, nech sa samé rozhodne, čo bude každodenne nosiť na chrbte.  Nie vždy je to však možné. Deti ovláda reklama a  často sa aj vo výbere školských pomôcok orientujú hlavne podľa obrázka obľúbenej postavy. Aby ste teda vybrali školskú tašku, ktorá bude nielen pekná, ale aj funkčná a kvalitná, urobte nasledovné.  Skúste dať dieťaťu na výber z niekoľkých možností, ktoré ste si už predtým vy sami overili a sú pre vás akceptovateľné.

Najlepšie školské tašky do školy 2018

Pokiaľ chcete školskú tašku, ktorá urobí radosť vám i vášmu dieťaťu, pri výbere dodržiavajte niekoľko zásad. Školskú tašku alebo batoh do školy vyberajte podľa veku a veľkosti dieťaťa.  Nakupujte veľmi obozretne. Pri nákupe sa pýtajte na všetky vlastnosti školskej tašky alebo batohu. Nezabudnite si overiť, že vybraný model prešiel nezávislými testami zaručujúcimi nezávadnosť produktu.

Pamätajte, že nie vždy sa oplatí kúpiť lacnú školskú tašku či batoh na tržnici. Väčšinou sú vyrobené z nekvalitných materiálov, ktoré nespĺňajú základné bezpečnostné požiadavky. Takáto školská taška alebo batoh môžu vážne poškodiť zdravie dieťaťa. A v neposlednom rade: o farbe a celkovom vzhľade sa poraďte aj s malým školákom či školáčkou. Veď sú to práve oni, pre koho školskú tašku či batoh hľadáte.

Ak sa ťažko orientujete v množstve všelijakých školských tašiek s najrozličnejšími vychytávkami, zamerajte sa na spojenie pohodlia a trendy vzhľadu. Ergonomická školská taška Bon Voyage s dievčenskými farbami a grafikou cyklistického dievčatka poskytuje svojmu majiteľovi počas každodennej školskej dochádzky dostatok komfortu a zároveň sa postará o štýlový vzhľad.

Vyberáte školskú tašku pre chlapca a chcete ňou urobiť svojej ratolesti naozaj radosť? V prípade, že je nadšencom rozprávok o štvorkolesových hrdinoch, školská taška s autíčkami a s pevným tvarom je tou správnou voľbou.

Vkus detí a ich aktuálne vzory sa však s každým novým filmom či počítačovou hrou menia. Preto odporúčame staviť na nadčasový dizajn bez výrazných motívov. Ak hľadáte niečo vhodné pre malé i väčšie slečny, tak kvalitnou školskou taškou Catalina Estrada pre dievčatá s kvetinovým vzorom nič nepokazíte. Jej univerzálny vzor je ideálny rovnako pre malé dievčatká, ako aj staršie školáčky.

Školská taška do školy by mala byť nielen pekná, ale zároveň aj chrániť zdravie dieťaťa. Ergonomická školská taška Derform v modernom prevedení v sebe spája oboje. Chrbtový systém školskej tašky u ergonomických školských tašiek dobre prilieha k chrbtu dieťaťa. Zároveň nevzniká neželaný voľný priestor medzi chrbtom dieťaťa a chrbtovým systémom školskej tašky.

U niektorých predávaných modelov školských tašiek sa môžeme stretnúť aj so školskými pomôckami v rovnakom dizajne. V mnohých prípadoch sa na každej z týchto pomôcok opakuje obľúbená rozprávková postavička alebo zviera. Zvlášť dievčatká ocenia štýlový peračník alebo vrecko na telocvik, ktoré budú ladiť s ich školskou taškou. Školskú tašku BELMIL s doplnkami si určite rýchlo zamilujú.

Ak ste si to teda aj vy nechali na poslednú chvíľu a doposiaľ nemáte pre vášho školáka kvalitný školský batoh alebo školskú tašku, je už najvyšší čas. Dúfam, že vám s pomocou našich rád uľahčíme rozhodovanie pri výbere peknej a hlavne funkčnej školskej tašky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia