Tipy na vianočné darčeky

Kategórie
 
 
 
 
 

Tipy na vianočné darčeky

Jeseň sa prehupla do svojej druhej polovice a nezadržateľne sa blížia Vianoce. Tí zodpovednejší už premýšľajú, čím by potešili svojich blízkych a intuitívne nakúkajú do výkladov v obchodoch. Ak patríte medzi nich a hľadáte ideálny darček na Vianoce pre svoje ratolesti, tak ste tu správne.

Vyberáme darček pre deti

Vybrať kvalitný a pekný darček na Vianoce, ktorý vyčarí úsmev na detskej tvári, sa zdá byť celkom jednoduché. No v skutočnosti to môže byť poriadne časovo náročné a už vôbec nie jednoduché. Obrovská ponuka hračiek i detského tovaru dá zabrať aj skúseným rodičom a vybrať z nich taký, ktorý splní veľké očakávania detí nie je otázkou 5 minút. Pokúsime sa vám preto dať niekoľko tipov na darčeky pre deti na Vianoce, aby vaše rozhodovanie bolo o niečo ľahšie.

Vianočné darčeky pre bábätká

Pri výbere darčeka pre bábätko je potrebné dbať na jeho pohodlie. Skvelým tipom ako upokojiť maličké bábätko je lehátko, či interaktívna deka, ktoré rastú spolu s ním. Detské lehátko Baby Mix sa dokonale prispôsobí maličkému drobcovi a vďaka vibráciám a melódiám ho upokojí i uspí. Keď už začne dieťatko viac vnímať, tak hrazdička s hračkami umiestnená v dosahu jeho ručičiek bude rozvíjať jeho pozornosť a napomáhať k vývinu motorických zručností.

Bábätká rozoznávajú iba kontrastné farby, ale reagujú na všetky zvukové podnety. Preto výbornou voľbou sú hračky, ktoré pritiahnu a cvičia jeho pozornosť. Vyberať môžete rôzne hrkálky, ktoré sa umiestnia na postieľku alebo hracie skrinky, či kolotoče. Kolotoč nad postieľku so svetelným projektorom baby mix  je ideálny vianočný darček pre bábätká, čo sa ešte samé nepohybujú. Rozvíja zrakovo-pohybovú koordináciu dieťaťa a príjemná melódia ho upokojí pred zaspaním. Ľahko nastavíte melódiu, rotáciu kolotoča i premietanie hviezdičiek.

Naši najmenší intenzívne skúmajú svet okolo seba tak, že všetko dávajú do úst. Ak idete vyberať vianočné darčeky pre bábätká, tak na to dobre pamätajte. Hračky by mali byť od známych výrobcov, nezávadné, bezpečné a vyrobené z takých materiálov, ktoré sa dajú ľahko umyť. Výborným tipom je Fisher-price hrací panel, ktorý má sýte farby, ľahko sa s ním manipuluje, obsahuje hryzátka a dieťa ho môže kľudne dávať do úst.

Vyhýbajte sa produktom bez označenia výrobcu alebo takým, ktoré nemajú informáciu o vekovej hranici používania hračky. Z hľadiska bezpečnosti je nevyhnutné vyberať darčeky pre bábätká bez súčastí, ktoré by mohli prehltnúť.

Vianočné darčeky pre dievčatá

Pokiaľ hľadáte vianočný darček pre dievčatko vo veku od 3 do 5 rokov, tak vedzte, že v tomto období dieťa začína napodobňovať správanie dospelých. Učí sa samostatnosti a v jeho centre pozornosti sú rolové hry napríklad na kaderníčku, obchodníčku, doktorku alebo jednoducho starostlivú mamu. Do pozornosti vám dávame hraciu kuchynku pre nádejné kuchárky s bohatým príslušenstvom, ktoré patrí do každej poriadnej kuchyne. Nechýbajú riady, jedlá, koreniny či naberačky.

Po čom dievčatká najviac túžia? Asi každé túži po naozajstnom domčeku pre bábiky. Domček pre bábiky Kayla je snom každej malej princeznej, ktorá si želá, aby jej bábiky žili vo veľkom štýle. Domček má 3 poschodia plných izieb a jednu veľkú terasu. Vyrobený je z kvalitných drevených materiálov. Má robustnú konštrukciu a je dostatočne veľký na to, aby sa s ním hralo spoločne viac detí naraz.

Nie všetky dievčatá sa rady hrajú s bábikami a sedia na jednom mieste. Mysleli sme aj na ne. Preto v našich tipoch na darček pod stromček pre dievčatá nesmie chýbať bicykel Dino v krásnom ružovo-bielom prevedení. Má všetko, čo poriadny bicykel má mať. Brzdy, reťazový kryt, masívnu konštrukciu, košík na nevyhnutnosti a vzadu nosič pre bábiky. 

Vianočné darčeky pre chlapcov

Pri výbere vianočného darčeka pre chlapca vás v prvom rade napadne určite nejaké autíčko, napríklad auto na diaľkové ovládanie alebo autodráha. Skúste však syna prekvapiť trošku nevšednejším strojom na ovládanie, akým je MONDO TOYS vrtuľník na diaľkové ovládanie. Je skvelý aj pre začínajúcich pilotov a určite ním urobíte radosť. Je vyrobený z kvalitných materiálov a ľahko sa ovláda do všetkých smerov. Môže sa používať nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Takýmto strojom váš syn určite zapôsobí na svojich kamarátov.

Máte doma výmyselníka, ktorí rád všetko opravuje a každú hračku vždy nakoniec rozoberie? Aj pre neho máme skvelý tip na vianočný darček. Kúpte mu kovovú stavebnicu Meccano off-road rally jeep, z ktorej si vytvorí vlastnoručne svoje autíčko. A to nie hocijaké, autíčko bude poháňané elektromotorom. Dokonca v tejto stavebnici môže vytvoriť až 25 rôznych vozidiel, vďaka čomu má o zábavu postarané na dlhý čas, možno aj spolu s oteckom.

Je váš synček ešte malý a hračky, ktoré sme spomenuli vyššie ešte nie sú pre neho určené? Poteší ho štvornohý miláčik, ktorý nepotrebuje nakŕmiť. Máme na mysli hojdacieho koníka Baby Mix Shagga. Nielenže s ním precvála hory-doly, ale aj sa s ním dobre zabaví. Koník po stlačení ušiek vrtí chvostíkom, otvára ústa, vydáva zvuky klusajúceho koňa alebo spieva pesničku. Je vyrobený z hebkého a príjemného materiálu a bude verným spoločníkom každého malého jazdca.

Bambuľkovo.sk radí: Pri výbere vianočného darčeka pre vašu ratolesť by ste mali brať do úvahy vek a záujmy. Zvyčajne sa stáva, že rodičia siahnu častokrát po praktickom a užitočnom darčeku, napríklad po oblečení. Lenže ten namiesto radosti vyvolá u dieťaťa sklamanie. Neurobte preto takúto chybu a o vhodnom darčeku sa radšej pokúste s dieťaťom dopredu porozprávať, čo by mu urobilo najväčšiu radosť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia